Návštěva Jiráskova divadla

Žáci 6. a 8. třídy naší školy navštívili Jiráskovo divadlo v rámci hudebního festivalu Lípa Musica. Zhlédli dramaticko-hudební představení s názvem „...a nebe bolelo,“ které vzniklo pod taktovkou Dismanova dětského rozhlasového souboru. Představení, vytvořené na základě textů židovských dětí žijících v Terezíně během 2. světové války, poutavě a emotivně ztvárnilo jejich osudy.
Vzhledem k tomu, že září je obdobím zvykání na školní režim, rozhodli jsme se jej trochu zpestřit kulturním zážitkem. Před samotnou návštěvou byli žáci seznámeni s tématem, aby byli připraveni na silný obsah představení. Citát „Musíte myslit přece, že jsme jenom děti jako všude jinde. Sice vyspělé pomocí Terezína, ale přece jenom děti,“ zdůraznil, jak děti, navzdory těžkým podmínkám, zůstávaly dětmi a snažily se najít okamžiky radosti a naděje i v nelehké situaci.

Předchozí Výlet do Prahy
Další Well-being na Pátovce