Kurz první pomoci

V pátek 11.10. naši školu navštívil zdravotník, který pro žáky připravil zajímavý a velmi poučný kurz první pomoci.
Děti se během dopoledne dozvěděly mnoho užitečných informací o tom, jak reagovat v krizových situacích a jak pomoci zraněným. Zdravotník nejen vysvětloval, jak správně poskytnout první pomoc, ale také názorně předvedl, jak se používají základní zdravotnické pomůcky. Žáci měli možnost si například prohlédnout obvazy, dlahy na zlomeniny a další pomůcky, které používají při záchraně života. Mezi hlavními tématy, o kterých zdravotník mluvil, bylo, jak se zachovat při úrazech, jako jsou zlomeniny nebo vyvrtnutí, a jak poskytnout resuscitaci člověka, který nedýchá. Děti se také naučily důležitá telefonní čísla integrovaného systému – 150, 155 a 158 – která si nyní jistě budou pamatovat. Kurz byl velmi přínosný a umožňuje žákům pochopit, jak důležité je znát základy první pomoci, aby mohli být někdy užiteční v případě, že se ocitnou v situaci, kdy je potřeba rychlá a účinná pomoc.

Předchozí REKORD ŠD A ŠK: ŘÍJEN
Další EDUCA WEEK LIBEREC 2024