Exkurze do Berlína

Dne 18. června vyjela část žáků druhého stupně na exkurzi do Berlína. Naše cesta začala brzkým ranním odjezdem, a jak jsme se přiblížili k hlavnímu městu Německa, byli jsme plni očekávání. První zastávkou byla slavná Berlínská zeď, u které jsme si udělali několik nezbytných selfie. Poté jsme pokračovali autobusem kolem Checkpoint Charlie, brány mezi Východním a Západním Berlínem. Na Potsdamer Platz jsme si udělali krátkou zastávku a obdivovali moderní architekturu. Projížděli jsme kolem budovy filharmonie, velvyslanectví a působivého Vítězného sloupu. Následně jsme dorazili k vlakovému nádraží, jehož zajímavou budovu jsme si prošli. Poté jsme se vydali na několikakilometrovou procházku kolem významných pamětihodností. Viděli jsme budovu Říšského sněmu, Braniborskou bránu a udělali krátkou zastávku v čokoládovně Ritter Sport, kde jsme se občerstvili a nakoupili suvenýry. Dále jsme pokračovali hlavní třídou Unter den Linden kolem Státní opery a Humboldtovy univerzity až k televizní věži. Někteří z nás měli obavy, ale výtah na věž jsme zvládli a dechberoucí výhled nás přesvědčil, že to stálo za to. Po návratu jsme si ještě nakoupili suvenýry, a i přes komplikovanou dopravní situaci jsme se vrátili unavení, ale spokojení.

Předchozí Sportovně rekreační areál
Další Rekord ŠD a ŠK – ČERVEN