Druháci v Srbské Kamenici

Druháčci si užili školu v přírodě v Srbské Kamenici, ve dnech 5. 6. až 8. 6.
Hned na začátku pobytu nakrmili alpaky a měli možnost pohladit si mláďátka. Prošli si ptačí stezku a zašli na besedu s panem farářem, kde se mimo jiného dozvěděli i o svěcení zvonů. Vyzkoušeli jsme si promluvit z kazatelny. Cestou zpět jsme zašli do informačního centra za nákupy a večer jsme si zasportovali. Hráli jsme si na dětském hřišti a objevili jsme schovaného vodníka. Další dny jsme se věnovali soutěžím a hrám. Vyrazili jsme si také za poznáváním vojenského opevnění a prozkoumali vnitřek vojenských bunkrů. Celodenní putování začalo v Mýdlárně Rubens na Růžové, kde jsme si vyrobili mýdla a dárečky pro rodiče. Na oběd v místní restauraci jsme si dali hranolky a kuřízek. Vylezli jsme na vyhlídku Růženka a pokračovali do Dolského mlýna. Cestu dlouhou 13 km jsme hravě zvládli. Hledali jsme poklad a večer nás čekalo překvapení v podobě zmrzliny, kterou nám připravila paní majitelka. Velmi dobře vařila a starala se o naše bříška. Byli jsme moc spokojeni a užili si se spolužáky pěkný pobyt.

Předchozí Veletrh vědy Praha
Další Mezinárodní den archivů